İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Hakkari Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

TAMP Eğitimleri 11 Ekim 2018
foto
Türkiye Afet Müdahale Planının (TAMP) amacı; afet ve acil durumlara ilişkin müdahale çalışmalarında görev alacak hizmet grupları ve koordinasyon birimlerine ait rolleri ve sorumlulukları tanımlamak, afet öncesi, sırası ve sonrasındaki müdahale planlamasının temel prensiplerini belirlemektir.
[Devamı]
MANTAR TOPLAMAYA GİDEN VATANDAŞIN KURTARILMASI 15 Mayıs 2018
foto
14/05/2018 tarihinde Akkuş köyüne mantar toplamaya giden Nuri GÜR adlı vatandaş kayadan düşerek yaralandığı ihbarı üzerine Arama Kurtarma Ekibimiz ile Sağlık Ekipleri olay yerine giderek gerekli müdahaleler yapılarak Hakkari Devlet Hastahanesine getirildi.
[Devamı]
AFET ENGELİNİ BİRLİKTE AŞIYORUZ 15 Mayıs 2018
foto
Birleşmiş Milletler 1992 yılında aldığı bir kararla 3 Aralık tarihini Uluslararası Engelliler Günü olarak kutlanmasına karar vermiş ve her yıl çeşitli etkinlikler ile üye ülkeler tarafından kutlanmaktadır. Buna ek olarak Birleşmiş Milletlere üye 156 devletin aynı tarihte yani 10-16 Mayısta kutladığı Engelliler Haftası vardır.
[Devamı]
"TEDBİR HAYAT KURTARIR" 28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ VE 01-07 MART DEPREM HAFTASI 01 Mart 2018
foto
"28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 01-07 Mart Deprem Haftası" etkinlikleri kapsamında İl Afet ve Acil durum müdürümüz sayın Murat Alkan, Şube Müdürleri ve Arama Kurtarma Teknisyenleri; sayın Valimiz Cüneyit Orhan TOPRAK makamında ziyaret edildi.
[Devamı]
Hakkari Masabaşı Tatbikatı 12 Şubat 2018
İcra edilen masabaşı tatbikatı ile İlimizde meydana gelebilecek olası bir afet durumunda, Afet Müdahale Planının uygulanabilirliğini artırmak, Ana çözüm ve Destek Çözüm ortağı kurumlarda farkındalık oluşturmak ve plandaki eksiklikleri tespit etmek amaçlanmıştır.
[Devamı]
Yüksekova Selahaddin Eyyübbi Havalimanında Afet Bilinci Eğitimi 18 Ocak 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığımızın; Ülkemiz genelinde başlattığı “Afete Hazır Aile, Afete Hazır Okul, Afete Hazır İşyeri ve Afete Hazır Gönüllü Gençler” eğitim projesi kapsamında; Hakkari İl AFAD Müdürlüğümüz Eğitmenleri tarafından Yüksekova ilçemizde bulunan, Selahaddin Eyyubi Havalimanı personellerine “Temel Afet Bilinci Eğitimi, Sivil Savunma Eğitimi ve KBRN eğitimi verildi.
[Devamı]
Afet'e Hazır Okul Eğitimleri 05 Ocak 2017
foto
İl afet ve Acil Müdürlüğümüz tarafından "Afete Hazır Türkiye Projesi" ile "Afete Hazır Türkiye Bilinçlendirme ve Eğitim Seferberliği" kapsamında "Afete Hazır Okul" eğitimleriyle okullarda "Afet Bilinci Eğitimi" verilmektedir. Bu eğitimle öğrencilerde Afetler konusunda Farkındalık yaratıp onların Afetlerde duyarlı birey olmaları ve Afetlerde doğru davranış hareketlerini öğrenmeleri hedeflenmiştir.
[Devamı]
AFAD, TABB ile Türkiye’nin Afet Hafızasını Gelecek Nesillere Taşıyor 08 Ağustos 2016
foto
Afetler ile ilgili elde edilen bilimsel deneyim ve sonuçların kaybolmadan güvenilir, dijital bir platformda korunmasını ve her an ulaşılabilir olmasını sağlayan Türkiye Afet Bilgi Bankası Projesi’nde (TABB) bugüne kadar 111.818 doküman ve 15.000 afet verisi yüklendi.
[Devamı]
AFAD Başkan Vekili Bilden Demokrasi Nöbetinde 03 Ağustos 2016
foto
AFAD, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde 18 gündür devam eden demokrasi nöbetlerinde halkımıza iaşe yardımında bulunmaya devam ediyor. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkan Vekili Mehmet Halis Bilden, Demokrasi Nöbetleri'nin 18. gününde, halkımıza destek olan AFAD ekibine eşlik etti.
[Devamı]
Muhabirler, Afetlerde Görev Yapabilmek İçin AFAD’dan Eğitim Alıyor 06 Haziran 2016
foto
MUHABİRLER, AFETLERDE GÖREV YAPABİLMEK İÇİN AFAD’DAN EĞİTİM ALIYOR Savaş ve doğal afet alanlarında canları pahasına görev yapan medya mensupları, Anadolu Ajansı (AA) ile AFAD’ın işbirliğinde düzenlenen ‘Savaş Muhabirliği Sertifika Programı’na katıldı. Muhabirler, afet bölgelerinde hayatta kalmak ve güvenli çalışabilmek için AFAD eğitmenlerinden hem pratik hem teorik eğitimler aldı. Türkiye’de tek, dünyada ise sayılı birkaç kurum tarafından düzenlenebilen programın 6. dönem eğitimine, Suriyeli gazeteci Ahmed Ganam da katıldı.
[Devamı]